TTNet ve adi(l) kullanım

8 Mbps’e kadar ADSL paketlerinde, hattın desteklediği hız ile bağlantılı olarak 8 Mbps’e kadar hız sağlanmaktadır. Tüm “8 Mbps’e kadar ADSL paketleri” için aylık 15 GB adil kullanım uygulanacaktır. Aylık download miktarı 15 GB’ı aşması durumunda, ay sonuna kadar download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

Yukarıdaki metin TTNet in sunacağı 8Mbit pkaetleri ile ilgili uyarıdır. Ben de bu paketi duyduğumda aylık az bir ödeme farkıyla bu hizmeti sunacaklar diye sevinmiş hatta geçmeyi de düşünmüştüm. Ancak her zamanki gibi bunun altından tüketiciye bir kazık çıktı. Neymiş evendim “Adil kullanım” mış. Evet ADİ hizmetlerine çok da güzel kılıf uydurmuşlar. Ne diyelim dünyanın en pahalı ve yavaş internet hizmetini almaya devam edeceğiz.


Yayınlandı dumur, gezegen, internet

25 Mayıs 2009

Posted In: dumur, Gezegen, internet

Araskargo Creative Zen Touch ve Linux

Hepsiburada.com dan sipariş verdiğim Creative Zen Touch MP3 playerım sonunda elime ulaştı. Ulaşırken de sırası ile Araskargo Merkez şube (Kavacık) Alemdağ ve Cendere dağıtım merkezleri Kervan (Mecidiyeköy) ve İzzet Paşa şubelerini gezdi. (Bir dahaki kargomu deniz yoluyla ulaştırmalarını bekliyorum) Aslında çok zaman harcamasa da bu kadar gezmesi garip.

Neyse şimdi alete gelelim. Hafızasından ve bataryasından dolayı alet biraz ağırca ve sigara paketi boyutunda. Ancak 20 GB hafızası ve ses kalitesi bence bunu affettiriyor. Ama asıl sorunu ise firmware güncellemesi ile üstesinden gelinebildiği iddia edilen driver sorunu. PDE (Portable Digital Entertainment protocol) kullandığından dosya ya da müzik taşımak için programa ihtiyaç duyuyor. Şükür ki bu konuda da Gnomad2 imdadıma yetişti. Sadece root olmadan aygıta erişememe problemini aşağıdaki satırları /etc/udev/rules.d dizininde yeni bir dosyaya eklemem yetti.
SUBSYSTEM!="usb_device", ACTION!="add", GOTO="libnjb_rules_end"
# Creative Nomad Jukebox Zen Touch
SYSFS{idVendor}=="041e", SYSFS{idProduct}=="411b", GROUP="plugdev", MODE="0660"
LABEL="libnjb_rules_end"

Ardından alete müzik dosya kopyalama ve aletten bilgisayara kopyalama yapabilmeye başladım program ile. Yalnız 20 GB kopyala kopyala bitmiyor daha sadece 1000 civarı şarkı kopyalayabilmişim…

Düzenleme: Zen Touch a ait olmayan kısımları kırptım. Dosyanın tam haline ulaşmak için adres:

http://bugs.gentoo.org/attachment.cgi?id=89909

 Düzenleme 2: Protokolü MTP değil PDE imiş.


24 Mayıs 2007

Posted In: dumur, Gezegen, müzik

149 GB nin -16 TB si dolu 16 TB si boş

Düzenleme: Bu durumu disk dolduğunda yeniden oluşturabiliyorum. Durum oluşmadan önceki coreutils paketine ve kernel 2.6.16’ya döndüm ama çözüm olmadı. Dosya sisteminde ciddi sorunlar var sanırım ama format şansım yok ne yazık ki (149 gb yi yedeklemem olanaksız) Neyse bakalım…

Nasıl başardım bilemiyorum ama KESİNLİKLE fotomontaj değildir.

OHA


5 Nisan 2007

Posted In: dumur, Gezegen

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com