Debian (testing) üzerinde Matlab (2012b) mex dosyası derlemek

Bu güzide işi yapmak için gcc-4.4 paketini yüklemek gerekiyor. Yükledikten sonra da sistemin gördüğü gcc komutunu değiştirmek gerekiyor. Bunu daha düzgün bir şekilde Matlab ayarlarından yapmak da mümkün olsa gerek.

aptitude install gcc-4.4 libstdc++6-4.4-dev
rm /usr/bin/gcc
ln -s /usr/bin/gcc-4.4 /usr/bin/gcc

19 Aralık 2013

Posted In: linux

Saat dediğin böyle olur

Ne yazık ki son birkaç yıldır kullandığım saat kayışım eskisi gibi kendi başına ayakta duramıyor. (Saatçiler adına ciddi bir konfigürasyon problemi) : )

e17 ile yeni sistemimi kurarkene kendime yeni bir saat de yaptım. İşte karşınızda:

xterm -geometry 38x8+570+350 -title tty-clock tty-clock

tty-clock paketini yüklemiş olmanız gerekli tabiki. Eğer bunu pencere yöneticinizde bir tuş kombinasyonuna komut olarak atarsanız tadından yenmiyor. Örnek, “Can saat kaç?” hemen bakayım “cmd+s” cevap çok hızlı geliyor “Saat 11:41, hatta tarihi de söyleyebilirim 2013-12-02”. Çıkmak için “q” tuşuna basmak yeterli.

Yaşasın!

2 Aralık 2013

Posted In: linux

Enlightenment 17

Sonunda Enlightenment 17 ye geçiş yaptım.

aptitude install e17

komutuyla yüklenebilen güzide pencere yöneticisinin (window manager) yeni sürümü daha derli toplu gözüküyor. Bu sefer entegre bir masaüstü yöneticisi de mevcut : ) Kullanacağımdan değil ancak kullanacak kişilerin işine yarayabilir. Bununla beraber entegre klavye kısayolu yöneticisi (önceki sürümde ayrı bir programdı) ve doğru düzgün çalışan pencereleri hatırlama özelliği işe yarayacak gibi gözüküyor.

27 Ekim 2013

Posted In: linux

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com