Ulaknet Çalıştayı Ardından

Bir süredir Necdet Hocamla ÇOMU bilgi işlem daire başkanlığında çalıştığımdan dolayı bu seneki III. Ulaknet Çalıştayına ben de katıldım. 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında yapılan çalıştaya Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Didim MYO'unda yapılan çalıştay 4 gün sürdü. Çeşitli eğitim seminerleri düzenlendi ve birşeyler öğrenme fırsatı buldum. Ancak en önemlisi Türkiye'nin dört bir yanından gelen meslektaşlarımla(desem doğru olur mu emin değilim :)) tanışma imkanı buldum. Özellikle ipv6 projesinde birlikte çalıştığımız Ulakbim ekibi ile oldukça eğlenceli vakit geçirdim diyebilirim, Sayın Köroğlu'nu da unutmamalı tabi :)
Çalıştayda sadece seminer yoktu elbette ;)

5 Haziran 2009

Posted In: çalıştay, didim, Gezegen, ulaknet

Yeni Gezegenci

Henüz yeni bir gezegen üyesiyim, üye olalı daha birkaç gün oldu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniveristesi Bilgisayar Müh. bölümü mezunuyum ve şu an, lisans döneminde hocam olan Necdet Yücel ile üniversitenin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda birlikte çalışıyoruz.

Günlüğümde daha çok Linux, özgür yazılım, OpenLaszlo, Red5, Ipv6 ve vidyokonferans gibi konulara yer veriyorum. Ancak gezegende bu girdilerden sadece Linux, özgür yazılım ve gündelik konularla ilgili olanlar yer alacak. Elimden geldiğince blog'a birşeyler yazmayı aksatmamaya çalışacağım. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere ;)

5 Mayıs 2009

Posted In: Gezegen

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com